Став

 • Нема богат улов со стари бомби
  24.03.2015 - 22:24
  Мене ми е ужасно непријатно што сум сведок на оваа реприза од 2001 и 2002 година. Имам мачнина кога слушам катаден информации за бомбите, зашто конкретно се уверив дека во валканата политика и борба...
 • ТОП 10: КАТИЉ КОДОШ, ЕПТЕН КУРНАЗ
  24.03.2015 - 19:33
  1. Не еднаш! Не два пати!. Повеќе пати во последниве десетина дена, директно во Брисел и други главни градови на европски држави, нашата држава ги покани европејците да пратат набљудувачи на судскиот...
 • Статива
  18.03.2015 - 19:54
  Им пукна на воајерите бомбичето во скут, и уште им се чурат пелените. Плачат, лелекаат да се се слуша од Галичник до Река, што би рекол поетот.Сега барем разбравте зошто за бомба не се дава дозвола...
 • ТОП 10: КОРНИШОН & ВЕРУШ ГЕНГ
  18.03.2015 - 19:37
  1. Не знам зошто, тоа тие си знаат, Љубе Бошкоски го нарекува лицето Стојанче Ангелов ПОШТАРЧЕ. Ем поштар, ем во деминутив. Стварно бил поштар? Стварно немал образование и ниту минат стаж за да биде...
 • Тајниот проект “дегруевизација”
  14.03.2015 - 14:14
  Ако СДСМ употребеше само половина од енергијата во конструктивност, како што изминативе речиси три децении потроши на деструктивност и креирање кризи, денеска Македонија веројатно ќе беше Луксембург...
 • Разговорот број 37
  03.03.2015 - 23:17
  Еден умен човек, еден од оние умни на чиј ум се воодушевуваме бидејќи ретко нивните зборови ги есапиме за вредни, веројатно затоа што не ги слушаме преку телевизија, или не ги читаме по колумни, туку...
 • Воајери
  26.02.2015 - 20:26
  Ќебапчињата и воајеризмот се криви што СДСМ не може да се врати власт.Еве, две години по обидот за насилно освојување на Собранието и недобиена поддршка за тоа од странство - Заев со нов обид. Со...
 • Чиј сеир е посеирџиски?
  24.02.2015 - 15:25
  Поголема морбидност од сеирот врз нечија судбина е монструозната манипулација дека сеирот е доказ за нечија невиност. До тоа дно дојде опозициското политичко дејствување во државата. Седум месечното...
 • ТОП 10: ЕРОЛ РИЗАОВ - ЛАЖГО
  18.02.2015 - 22:24
  1. Турчинот Ризаов Лаже. Мрсно лаже Ерол Ризаов. Лаже, корне. Тврдеше дека откако е изградена браната Козјак, во Скопје нема поплави. Јас тврдев дека лаже и дека не е во право. Дека “Дирекцијата...
 • Параноја
  17.02.2015 - 10:30
  Она што Заев и Шекеринска го нарекуваа бомба што ќе ја собори владата на Груевски за три дена, се случи минатиот понеделник. Неделата помина, а владава е таму каде што е. Не мрда. Значи, бомбава не...
 • Заевден
  15.02.2015 - 11:20
  Драма во пет чина во следните триесетина дена ќе гледа Македонија. Ако може да му се верува на сценаристот, бомбашката офанзива ќе треба да заврши некаде пред Велигден. Според досегашната практика,...
 • Миша Ѓурковиќ: Дестабилизација на Македонија
  14.02.2015 - 12:31
  Целата колумна на еден од највлијателните српски новинари можете да ја прочитате овде:
 • Последниот здив на Зомбито
  05.02.2015 - 17:07
  Најпрецизна дефиниција која во една реченица би ја опишала состојбата во Македонија е онаа констатација на Тања Торбарина од деведесетите. На македонски преведена таа би гласела вака:  „Нашиот...
 • Услуги од странски слжби
  03.02.2015 - 18:16
  Разбирам да си член или симпатизер на партија, но да поддржуваш човек за кого е совршено јасно дека соработувал со туѓи разузнавачки служби никогаш нема да разберам, а уште помалку да прифатам....
 • Топ 10: ДАРКО ПАНЧЕВ
  01.02.2015 - 10:49
  1. Од се срце му посакувам, и го молам бога да ми се исполни желбата, Ерол Ризаов да биде ставен во притвор 7-и-пол месеци. И, после тоа искуство, да го спореди со домашниот притвор за Кежаровски....
 • Влатко Ѓорчев: Драги наши ракометари
  24.01.2015 - 11:30
  Влатко Ѓорчев за ДневникБи сакал да ви напишам неколку работи. Би сакал да слушнете неколку зборови да ги имате во глава. Да размислите 5 минути во тишина.Вие сте синовите на Македонија. Целиот наш...
 • Белградски пашалук
  23.01.2015 - 10:37
  Ако Жељко Јоксимовиќ ја напуштил Македонија тогаш државата да му го ковертира казнениот налог до 150 евра и заедно со фотографијата да му го достави во Србија. Во предвидениот рок ако не го плати...
 • Марјан Николовски: Автокефалност на сто метри со пречки
  23.12.2014 - 23:30
  Знаејќи го личниот став на Архиепископот Стефан во поглед на идејата за помилување на неговиот некогашен наследник во Брегалничката епархија можам само да претпоставам каков бил разговорот со...
 • Александар Спасовски: Го сакаат ГТЦ само во прва смена
  20.12.2014 - 12:04
  Пред некоја вечер бев на една предновогодишна забава во еден ресторан во ГТЦ. Се паркирав на полупразниот мрачен и  тесен паркинг во подрумот и тргнав кон ресторанот сместен на првиот кат. Влгов...
 • Александар Спасовски: Незадолжителен државен испит
  14.12.2014 - 15:00
  Државниот испит не треба да биде задолжителен. Ако веќе студентите се цврсто решени дека не сакаат да полагаат државен испит, мислам дека Владата може да направи компромис и оваа реформа да ја...

Pages