Став

 • Како изолираниот Груевски стана миленик на лошиот Запад
  08.06.2015 - 12:34
  Нешто потенцирано! Има ли некој во опозицијата, ако веќе нема во СДСМ, кој може да му објасни на Заев со какви позиции ќе патува в среда во Брисел? Да го потсети дека Јоханес Хан на пример е власт во...
 • КОМУЊАРИ АБДАЛИ
  28.05.2015 - 19:04
  Се распишале колумни. Си нашкрабале ФБ постови. Си посакуваат иднина каква што ним им одговара... Себични недемократи, бивши членови на СКМ, тоталитаристички уредници и директори од времето на СФРЈ....
 • Енергија што ја полни душата
  21.05.2015 - 17:48
  Величествен, достоинствен, моќен и собир со вистинска патриотска енергија. Така сублимирано го доживеав сенародниот собир организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Така го доживеаја и многумина граѓани со кои...
 • 19.000 VS 90.000 - Мајдан VS Донбас
  20.05.2015 - 10:28
  Како што убаво предвиде Ивица Боцевски, а како што кратко и јасно го срочи Љупчо Златев: “Иако "Мајден", беше долго најавуван, во неделата тој не се случи. "Донбас" не беше најавуван, ама еве го се...
 • Што дознавме по Куманово?
  18.05.2015 - 09:46
  1. СДСМ има свои безбедносни служби, кои функционираат паралелно со државните служби. Тоа беше потврдено директно од лидерот на опозицијата Зоран Заев. Истиот тој патолошки лажго што веќе...
 • МАКЕДОНИЈА, СИЛНА
  15.05.2015 - 23:50
  Како што веќе објавив, во недела на 17-ти и понеделник на 18-ти, граѓаните на Македонија излегуваат на РЕФЕРЕНДУМ. Неформален, но во основа СУШТИНСКИ референдум.Прашањето е: ДАЛИ МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА...
 • Референдумот ги измери бомбите на СДСМ
  27.04.2015 - 11:25
  Класичен дебакл е последниот референдум на Жерновски во општина Центар. Ударот не е толку голем поради фактот што не помина неговото прашање за реконструкцијата на ГТЦ. Тоа и онака не беше ништо...
 • Струмичкиот процес
  17.04.2015 - 12:25
  Само Господ му е мајката. Да има некој начин секој ден Велигден да биде најарно за сите ќе да е. Но, како велат, секое чудо за три дена. Кај нас само добрите чуда кратко траат. Оние политичките чуда...
 • Левицата е киднапирана од ислужени кариеристи
  14.04.2015 - 14:17
  Веќе два месеци гледаме ниско-буџетен по квалитет, а скапо платен по реализација филм за дестабилизација на држават и прибирање до власт на една група на луѓе без поддршка од граѓаните. Глумци во...
 • Сулфур
  09.04.2015 - 18:58
  Има еден познат белградски графит: Ако ја бутнеш раката во кофа со сулфурна киселина, ќе приметиш дека кофата нема дно :)Така и Заев, брца во кофата без дно, и мисли име уште, главното само што не му...
 • Европска „шпион“ дипломатија
  31.03.2015 - 10:15
  Европската комисија реши да не праќа свои експерти за случајот „Пуч“. Одговорот денеска го испратиле до Јавното обвинителство оправдувајќи се дека само Судот може да ја цени работата на обвинителите...
 • Лазански: Се е тоа договорено со Русите!
  30.03.2015 - 21:02
  Мојот комшија Џуро директор на едно осигурително друштво, секој ден купува „Политика“, но ги прати и останатите медиуми, воглавно ништо не може да му промакне. Кога и да се сретнеме ќе ми постави...
 • Овој пат нема да има амнестија за медиумските учки!
  30.03.2015 - 19:45
  Да почнам каде што застанав минатата недела. Да му одговорам на Ерол Ризаов, кој нема сеќавање за сопствената дружба со Зоран Верушевски.Не знам додуша што подразбира тој под запознавање со некого,...
 • Црта
  30.03.2015 - 18:55
  Бомбите, освен сеир, не предизвикаа речиси никакви политички движења во Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Груевски се власт, како што беше решено по минатите парламентарни избори. Нивната позиција е иста како...
 • JE SUIS Коља, JE SUIS Мрак
  25.03.2015 - 21:34
  Такви будалаштини се случија во два дена што секој почеток ти е некако ич атрактивен. Пиши-Бриши работава. “Песак у савезничка осовина”, така некако може да се опише она што му се случува на...
 • Нема богат улов со стари бомби
  24.03.2015 - 22:24
  Мене ми е ужасно непријатно што сум сведок на оваа реприза од 2001 и 2002 година. Имам мачнина кога слушам катаден информации за бомбите, зашто конкретно се уверив дека во валканата политика и борба...
 • ТОП 10: КАТИЉ КОДОШ, ЕПТЕН КУРНАЗ
  24.03.2015 - 19:33
  1. Не еднаш! Не два пати!. Повеќе пати во последниве десетина дена, директно во Брисел и други главни градови на европски држави, нашата држава ги покани европејците да пратат набљудувачи на судскиот...
 • Статива
  18.03.2015 - 19:54
  Им пукна на воајерите бомбичето во скут, и уште им се чурат пелените. Плачат, лелекаат да се се слуша од Галичник до Река, што би рекол поетот.Сега барем разбравте зошто за бомба не се дава дозвола...
 • ТОП 10: КОРНИШОН & ВЕРУШ ГЕНГ
  18.03.2015 - 19:37
  1. Не знам зошто, тоа тие си знаат, Љубе Бошкоски го нарекува лицето Стојанче Ангелов ПОШТАРЧЕ. Ем поштар, ем во деминутив. Стварно бил поштар? Стварно немал образование и ниту минат стаж за да биде...
 • Тајниот проект “дегруевизација”
  14.03.2015 - 14:14
  Ако СДСМ употребеше само половина од енергијата во конструктивност, како што изминативе речиси три децении потроши на деструктивност и креирање кризи, денеска Македонија веројатно ќе беше Луксембург...

Pages