Кујна

 • Слатко од јагоди
  08.06.2014 - 21:49
  Растворете го лимонтусот во водата. Ставајте од исчеистените јаготки во течноста 30на секунди, па потоа редете ги во подлабоко и поголемо тенџере. Ред јаготки, кои ќе ги попрскате со исцеден сок од...
 • Направете вкусен овошен колач со праски
  06.06.2014 - 13:45
  Направете вкусен овошен колач со праски за секоја пригода.Еве што ви е потребно за подготовка на истиот:2 готови теста за торта2 ванила пудинг1 литар млеко4 лажици шеќер200 гр шеќер во прав2 лажици...
 • Летни јадења со кои ќе губите килограми
  06.06.2014 - 12:45
  Светски познатата нутриционистката Сузан Мур Ви нуди шест совети со помош на кои на едноставен начин ќе го намалите внесот на калории, а сепак ќе уживате во храната.Таа вели дека најдобро е да јадете...
 • Едноставно слатко задоволство- Милка торта без печење
  06.06.2014 - 11:52
  Несомнено е дека секој од нас ужива во чоколадиното задоволство Милка, па затоа сигурно тие ќе бидат воодушевени и од овој едноставен рецепт за торта Милка.Станува збор за едноставен рецепт за брза...
 • Откриена формулата за подготовка на совршена пица
  06.06.2014 - 11:05
  Иако станува збор за специјалитет чиј што рецепт секој мајстор најстрого го чува, математичарката Евгенија Ченг од Велика Британија ги надминала сите пица-мајстори, создавајќи формула за совршена...
 • Лазања со мелено месо
  05.06.2014 - 17:15
  Еве што ви е потребно за да приготвите лазањи со мелено месо1пакетче лазањи500g мелено месо200g рендан кашкавал1глава кромид1‑2 с.л.масло3 чешниња лук3 с.л. доматен сос ...
 • Трилече торта
  05.06.2014 - 13:06
  Еве што ви е потребно за Трилече тортаПандишпан6 јајца300 гр шеќер1 ванила1 пециво300 гр брашноПрелив од млеко1 л млеко ( пожелно е она со 3.5% масленост)750 мл слатка павлака250 мл млеко во правЗа...
 • Пилешко во бел сос
  04.06.2014 - 18:37
  На загреано маслиново масло се пропржуваат исецканиот кромид и морков. На тоа се додаваат парчињата исецкан стек. Се пропржува малку, колку месото да ја смени бојата. Се зачинува.На страна во една...
 • ВИДЕО: Го возеше Кавасакито 300 на час и тогаш нешто пролета покрај него
  30.05.2014 - 20:35
  Го возеше своето Кавасаки ZX10R со 300 на час кога покрај него прошиша ова Ауди RS6.
 • Сакал да извади 6.000 денари - банкоматот му пуштил 1,6 милиони денари
  07.04.2014 - 00:28
  На еден бездомник му се насмеала среќата откако расипан банкомат во американската сојузна држава Мејн му исплатил 37 илјади долари (1,6 милиони денари), иако тој всушност барал само 140 долари(6000...
 • ФОТО: Цел ГТЦ во Скопје и се смееше на оваа девојка
  26.10.2013 - 21:04
  Ја промашила гардеробата очигледно. И се разбира, некој веднаш се нашол да ја фотографира и да го сподели со јавноста она што го видел на екслаторот во ГТЦ во Скопје

Pages