Заев и Гаши заедно ќе дадат изјава откако Алтернатива одлучи да влезе во Владата

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши заедно ќе дадат изјава за медиумите во Клубот на пратеници.

Како што соопшти владината прес-служба, изјавата ќе биде во 13:00 часот.

Ова доаѓа откако вчера партиските тела на Алтернатива донесоа одлука партијата да стане дел од парламентарното мнозинство и да биде дел од Владата.

05.12.2021 - 11:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега