Тлото не се смирува: Експерт предупреди на опасност од нови земјотреси во Србија

Во четврток во краток период се случија два земјотреси во Србија, и тоа од 2,9 и 3,6 степени според Рихтер.

Метеоролог Иван Ристиќ, кој се занимава со истражување на тлото кажа дека постоеле нови услови за земјотреси на други локации.

„На основа на ова што следи дека тлото не мирува, постојат услови да се појават и нови земјотреси во централна Србија“, кажа Ристиќ за српските медиуми.

13.05.2022 - 20:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега