Јануарска ноќ на 10 степени - еве ги моменталните температури низ Македонија

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

-1

Струга

0

Кочани

+9

Страцин

+2

Ресен

+1

Делчево

+3

Куманово

+5

Крушево

+3

Смојмирово

-1

Маџари

+5

Кичево

+2

Струмица

/

Тетово

+3

М.Брод

+2

Велес

+7

П.Шапка

-1

Буково

+2

Неготино

+10

Гостивар

+3

Ѓавато

/

Д. Капија

+8

Стража                       

+1

Плетвар

0

Удово

+7

Маврово

+0

Пресека

+1

Гевгелија

+7

Дебар

+5

Железнец

+2

Кула

+3

Битола

+5

Штип

+5

Петровец

+4

Прилеп

+2

Сарамзалино

+9

 

 

Охрид

+2

Павлешенци

+6

 

 

 

 

08.01.2014 - 00:02

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега