Кличко пред важна одлука - дали Украинецот ќе се повлекува од боксувањето?

 

Светскиот боксерски совет мора да олуи до 30 ноември дали Украинецот Виталиј Кличко ќе ја продолжи кариерата или се повлекува.

Минатата недела укринскиот боксер изјави дека се опоравува од повреда на десната рака и оти планира следната година повторно да се натпреварува во рингот.

Кличко  не боксувал од 8-ми септември 2012-та година, кога го совлада Мануел Чара, а досега бележи вкупно 45 победи и само два пораза.

Конвенцијата на Светскиот боксерски совет, која почна на 3-ти ноември во Банког, ќе се одржува до утре

 

 

08.11.2013 - 15:56

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега