Експлозија на гас урна куќа на двата ката во Турција (ВИДЕО)

Во Јозгат, централна Турција се урна куќа на два ката по експлозија на гас.

Турските медиуми објавија дека екипите на Итната помош успеале да извлечат четири лица од урнатините.

Засега нема информации за жртви и сè уште не е позната точната причина за истекување на гасот.

05.10.2022 - 18:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа