Бајден: Постојано заборавам дека сум претседател

Пред голем број припадници на американската армија во Велика Британија, американскиот претседател Џо Бајден на шега призна дека постојано заборава дека тој всушност е врховен командант.

Откако излезе на сцената, Бајден му се заблагодари на тинејџерот кој го претстави и ја започна својата презентација: „Кога имав 14 години ...“, заборавајќи да им даде наредба на војниците „остав“ пред да започне да зборува.

„На место остав“, се присети тој, да им каже на војниците кои цело време стоеја во „мирна“ позиција.

Потоа на шега додаде дека постојано заборава дека е претседател.

Војниците се смееја, а тие се смееја кога Бајден спомна дека тој пелтечеше на 14-годишна возраст, а потоа ја пофалија храброста на младата девојка што го најави

Ова се случи откако првата дама Џил Бајден се пошегува дека нејзиниот сопруг треба да се концентрира.

„Џо, обрни внимание“, рече таа пред Бајден да се качи на сцената.

Американскиот претседател пристигна во Велика Британија во средата на своето прво меѓународно патување како шеф на Белата куќа, што вклучува состанок со кралицата Елизабета Втора и учество на самитот на Г7.

10.06.2021 - 12:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега