Трагедија: Млад пејач почина откако беше каснат од пајак

Бразилскиот пејач Дарлин Мораис (28) почина откако го каснал пајак по лицето.

Компликациите што следеа беа фатални. Несреќата се случила во неговиот дом на 31-ви октомври во Миранорте. Неговата 18-годишна ќерка, која ја доживеа истата несреќа, итно е хоспитализирана и е во стабилна состојба, изјавија нејзината мајка и сопругата на пејачот за бразилската новинска агенција G1.

Сопругата на пејачот изјавила дека Дарлин Мораис се чувствувал исклучително уморно, а бојата на модрината, која била предизвикана од каснување од пајак, почнала да се менува. Доживеал алергиска реакција, лекарите од Општата болница Палмас не можеле да му помогнат.

-Дарлин Мораис се занимава со музика од својата 15-та година, во многу популарен жанр, а настапувал со бенд чии членови се неговиот брат и пријател, пишува Дејли Мејл.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by DARLYN MORAIS (@darlynmorais)

08.11.2023 - 16:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега