Почина познат музичар: Ја загуби битката со тешката болест

Тапанарот на групата „The Gang“, Џорџ Браун, познат и по прекарот „Фанки“, почина на 74-годишна возраст.

Извори блиски до познатиот музичар открија дека тој долго време се борел со напреднат рак на белите дробови.

Џорџ Браун почина во четвртокот вечерта во својот дом во Лос Анџелес.

Браун компонираше многу хит песни за познатиот бенд, вклучувајќи ги Ladies Night, Too Hot, Jungle Boogie, Celebration и Cherish.

Откако му беше дијагностицирана тешка болест, Браун закрепна некое време и повторно се приклучи на својот бенд. За жал, битката ја загуби.

17.11.2023 - 17:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега