Почина Мирко Попов

На 51 година почина Мирко Попов, автор и продуцент на електронска музика откако во вторникот беше хоспитализиран на скопскиот Клинички центар по мозочен удар.

Попов е македонски диџеј и продуцент на електронска музика, кој со оваа професија се занимаваше уште од осумдесеттите години. Тој е основоположник на PMG Production, а има одиграно и во неколку театарски претстави и филмови.

24.03.2024 - 20:02

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега