Цела македонска естрада ќе пее за ВМРО-ДПМНЕ

Имињата на македонските пејачи кои ќе пејат за политичките партии на претстојните избори, се истите кои што пееја и на локалните избори.

Изборната химна на ВМРО-ДПМНЕ ја изведуваа Каролина Гочева, Наум Петрески, Елена Ристеска, Миле Кузмановски, Калиопи, Тијана Дапчевиќ и Владо Јаневски, додека на за СДСМ пееја Ленче Лукиќ и Бени од Нон-Стоп.

23.03.2014 - 12:14
Фото: 
региони

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега