"Дај ни 5.000 евра ако ти е мил животот" - битолчани уценувале сограѓанин

Двајца битолчани сакале да се збогатат со помош на закани. Според податоците од полицијата, се работи за 55-годишниот З.К. и 30-годишниот Д.Ј. кои пред неколку денови му се заканиле на 66-годишниот битолчанец В.В. барајќи му 5.000 евра.

Двајцата ќе си заработат кривична пријава за делото кое го направиле.

18.03.2014 - 12:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега