Екс фудбалер на прилепска Победа уапсен поради грабеж

Екс фудбалер на прилепска Победа, Владо Марковиќ е уапсен во градот Бјелина,  Босна поради повеќе вооружени грабежи. Покрај него, уапсени се уште две лица, кои во неделата ограбиле една фирма. Фудбалеро  и двајца негови пријатели  за време на распитот во полицијата признале дека ограбиле  во две спортски обложувалници во Бјелина.

 

19.12.2013 - 10:17

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега