Во среда ќе одмараме - ова се сите неработни денови до крајот на годината

Оваа среда поради  спроведување на есенската акцијата „Ден на дрвото-засади ја својата иднина“ е неработна за граѓаните на Република Македонија.

Неработни денови за сите граѓани на Македонија

08 Декември (недела), “Св. Климент Охридски”, односно 9 декември (понеделник) е неработен ден

За граѓаните од католичка веросиповед

25 Декември (среда), првиот ден на Божик 

За граѓаните припадници на албанската заедница во РМ

22 Ноември (петок), Ден на Албанската азбука 

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ

21 Декември (сабота), Ден на настава на турски јазик  

25.11.2013 - 12:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега