Го качиле во автомобил па го ограбиле - насилници измамиле велешанец

Околу 15 часот и 30 минути на патниот правец Прилеп-Крушево во близина на месноста „Борова Шума“, две непознати лица кое се превезувале со возило „опел кадет“, доброволно го качиле 32-годишниот автостопер Д.М. од велешко кој сакал да го пренесат до железничка станица во Прилеп.

Откако велешанецот влегол во автомобилот,  двете лица со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над него одземајќи му 59.000 денари.

Полицијата трага по сторителите.

06.11.2013 - 12:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега