Таравари ќе си поднесе оставка од министерската функција

Новиот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари кој во моментот се уште ја извршува министерската функција во секторот здравство во изјава за „Фокус“ вели дека сега ќе види каква е процедурата и ќе си поднесе оставка од министерското место.

Таравари за Фокус изјавува дека ќе си поднесе оставка во роковите.

Во министерското столче ќе го замени некој од нивната партија.

 

 

 

30.10.2017 - 11:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега