Седмица на лото вредна 100.000 евра падна во Скопје

На вчерашното извлекување од  2. коло на Новолото беше извлечена првата седумка во 2015 година, вредна 6 000.000 денари.

Како што информира Државна лотарија на Македонија, нивниот компјутерски систем лоцирал дека уплатата на среќното Новолото ливче е извршена во продажното место Тим Компани, во Бутел, Скопје.

 

 

Оцени ја веста

08.01.2015 - 10:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега