И регионот вознемирен од убиството на Вања

 

Случајот со убиството на 14-годишната Вања денес е главна вест и во медиумите во регионот.

Во Србија, РТС, Н1, Еуроњус, Танјуг, Нова, Блиц и сите портали информираат за деталите за убиството. Ги изнесуваат новите информации од прес-конференцијата на министерот Оливер Спасовски дека првоосомничениот е во бегство, а таткото е вмешан во киднапирањето.

 

 

 

04.12.2023 - 12:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега