Филипче: Овие здравствени работници се сѐ што имаме- тие се тие наши, ваши пријатели и роднини (ВИДЕО)

Министерот за здравство, Венко Филипче преку социјалните мрежи упати апел за почитување на заштитните мерки од корона вирусот, со цел да им се олесни работата на докторите.

„Овие здравствени работници се се што имаме. Тие се тие наши, ваши пријатели и роднини. Немаме други со кои што ќе направиме замена. Почитувајќи ги мерките се почитувате себе си, ги почитувате и вашите семејства, ги почитувате и нашите здравствените работници“, посочи Филипче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега