Земјотрес во Италија

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран на северот на Италија.

Според ЕМСЦ, земјотресот бил на 23 километри од Парма.

Според првите информации, земјотресот се случил на длабочина од 21 километар.

20.02.2024 - 23:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега