Земјотрес со јачина од 4,4 степени на границата меѓу Франција и Швајцарија, почувствуван и во Германија

 

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала попладнево ја погоди границата меѓу Франција и Швајцарија.

Се почувствувал и во Германија.

Како што пишува ЕМСЦ, земјотресот бил на 14 километри југоисточно од францускиот град Монбелијар, нешто пред 16 часот, во близина на швајцарската граница.

Некои корисници на страницата ЕМСЦ напишаа дека цела куќа им се тресела.

22.03.2023 - 21:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега