Втор поништен гол за македонската репрезентација-

 

Уште еден поништен гол на репрезентацијата на Македонија.

Дарко Чурлинов беше во недозволена позиција, па голот беше поништен.

 

Резултатот е неповолен, иако Македонците играат добро на арената „Јохан Кројф“, имаа еден поништен гол, една статива и уште неколку полушанси.

 

21.06.2021 - 19:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега