ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска води со над 167 000 гласови на 80,44% обработени податоци


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 80,44% обработени податоци освоила 320795 гласа, објави ВМРО-ДПМНЕ.

Според податоците од ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски освоил 156722 гласа.


Бујар Османи има 81499, Арбен Таравари 55476, Максим Димитриевски 72486, Билјана Ванковска 36496, Стевчо Јакимовски 7297 гласа. 

 

24.04.2024 - 21:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега