(ВИДЕО) Украинците објавија видео од Абрамс во акција


Украинците објавија снимка од американскиот тенк Абрамс кој пука на руските позиции кај Авдиивка, градот од кој украинските сили се повлекоа.
Видеото од Абрамс во акција беше објавено денеска од украинската 47 механизирана бригада, а беше пренесено од украинското Министерство за одбрана.

На видеото се гледа како Абрамс со голема брзина се спушта по калливиот пат во источна Украина и пука со гранати.

31 таков тенк и беа донирани на Украина.

23.02.2024 - 18:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега