Уапсен поранешниот премиер на Пакистан

 

Денеска е уапсен поранешниот пакистански премиер Имран Кан.

Според неговата партија, Кан бил уапсен од членови на паравоени формации во Исламабад.

Засега нема повеќе информации за што точно е уапсен, пишува Би-Би-Си.

09.05.2023 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега