Судот изрече затворски казни за обвинетите за убиство на ракометарот Денис Тот

Во основниот кривичен суд во Скопје беше објавена пресудата за случајот со убиството на ракометарот Денис Тот пред ноќен клуб во Градскиот парк на 7 април 2022.

 

Судот реши дека обвинетите Анџело Ѓорѓиевски, Клементина Левковска и Андреј Костовски се виновни и притоа им изрече казни.

Ѓорѓиевски доби затворска казна од 18 години, Левковска доби затворска казна од 18 години, Костовски доби затворска казна од 16 години.

30.11.2022 - 11:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега