Српската полиција во акција: Уапсени се 13 осомничени водачи на балкански картел

Уапсени се 13 луѓе во Србија, водачи на балкански картел.

Српската полиција уапси 13 луѓе во близина на Белград, Суботица и Зрењанин. Водачите на картелот се осомничени за организиран шверц на повеќе од седум тони кокаин низ Европа.

 

Нинослав Чмолиќ, началник на Управата за криминалистичка полиција на вонредна медиумска конференција, изјави дека најмалку седум тони кокаин што е запленет во текот на 2020 година, има поврзаност со осомничените членови на картелот.

11.05.2023 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега