Сина соларна вода: Моќен пијалок кој ги лечи емоционалните рани

Сината соларна вода претставува моќен пијалок кој ги лекува емоционалните „рани“.

Всушност овој пијалок ги ослободува психичките блокади, ги отстранува негативните мисли и внесува мир и добро расположение.

Можат да пијат сите односно и деца.

Се што ви е потребно е стаклено шише во сина боја. Истото наполнете го со флаширана, изворска или обична вода. Капачето не треба да биде метално, најдобро е да искористите некоја плута, стаклено или пластично капаче. Шишете оставете го најмалку еден час а највеќе 12 часа на сонце.

Колку подолго стои на сонце толку послатка ќе биде водата.

Нема ограничување на конзумирањето а истата ќе ви донесе мир, спокој и позитивни мисли.

11.02.2024 - 13:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега