Силен земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Чиле


Силен земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле, соопшти EMSC.

Епицентарот бил на 23 километри југоисточно од градот Консепсион.

Како што јави агенцијата Тас, епицентарот бил на длабочина од 32 километри.

Нема информации за жртви или причинета материјална штета.

03.04.2024 - 20:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега