Силен земјотрес ја погоди Аргентина

 

Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Аргентина.

Епицентарот на земјотресот бил северозападно од Сан Антонио де лос Кобрес.

 
22.03.2023 - 19:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега