Си купил дрва за зимоска, ама избувнал пожар па сите му изгореле

На 12.09.2023 во 08.32 часот во СВР Битола, Т.К.(43) од с.Кривогаштани, прилепско, пријавил дека во периодот од 02.00 до 07.30 часот биле опожарени шест кубни метри жигосани огревни дабови дрва, кои биле растоварени пред неговата куќа. Пожарот сам се изгаснал, а  повредени лица нема. Полициски службеници од Полициското одделение Кривогаштани извршиле увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

13.09.2023 - 18:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега