Северна Кореја повторно исрела неидентификуван проектил

 

Северна Кореја истрела неидентификуван проектил во морето, пренесе АП.

Јужнокорејската армија соопшти дека се работи за балистичка ракета која завршила во морето кај источниот брег на таа земја.

И пред неколку недел Северна Кореја привлече внимание кога исто така испука проектил.

 
12.05.2022 - 14:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега