СДСМ: Ја баталија Универзална, за ВМРО-ДПМНЕ – политиката е пред скопјани

 

ВМРО-ДПМНЕ денеска уште еднаш потврди дека и на државно и на локално ниво е деструктивна партија, обвинија од СДСМ.

„Со одбивањето на предлогот на советничката група на СДСМ реконструкцијата на Универзалната сала да ја преземе Владата, од ВМРО-ДПМНЕ покажаа дека дневната политика им е пред Скопје, пред граѓаните, пред културата.

Една и пол година Универзалната сала стои нереконструирана иако пари за овој проект има, но поради лични хирови на Данела Арсовска и инаетот на ВМРО-ДПМНЕ, овој објект, симбол на Скопје, скапува и од ден на ден е во сè полоша состојба.

Срамно, скандалозно и недозволиво е однесувањето на Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ и кон овој објект, но и кон град Скопје и кон граѓаните“, велат од владејачката партија.

30.03.2023 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега