Руска ракета погоди станбена зграда во која живеат и деца

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави видео за кое вели дека покажува како руски проектил погодува станбена зграда во Запорожје, југоисточна Украина.

„Напаѓаат станбени зони „каде што живеат  луѓе и деца“, пишува Зеленски.

„Ова не смее да стане „уште еден ден“ во Украина или на кое било друго место во светот. На светот му треба повеќе единство и одлучност за побрзо да го победи рускиот терор и да ги заштити животите“, се вели во објавата.

 
22.03.2023 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега