Ричард Гир итно хоспитализиран

Славниот холивудски актер Ричард Гир бил итно хоспитализиран за време на одморот во Мексико.

Светските медиуми јавуваат дека Гир бил примен во болница поради силна кашлица и воспаление на белите дробови. Бил пуштен на домашно лекување откако една ноќ поминал во болница со антибиотска терапија.

За здравствената состојба се огласи неговата сопруга која истакна дека најлошото поминало и тој сега задравува и ќе биде добро.

Актерот со семејството бил во Мексико каде го прославувале 40 роденден на сопругата.

20.02.2023 - 09:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега