Путин: Изненаден сум, но во исто време и задоволен од резултатите на референдумот

 

Рускиот претседател кажа дека резултатите од референдумите во Донбас, Херсон и Запорожје го изненадиле позитивно и го израдувале.

„Да бидам искрен, што се однесува до мене, резултатите од референдумот ме израдуваа. Ве уверувам дека немало никаков фалсификат. Луѓето сами решија што сакаат“, кажа Путин.

Путин вели дека во Русија живеат три милиони Украинци и односот на земјата кон нив е ист како и кон Русите.

05.10.2022 - 18:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега