Бенитез е новиот тренер на Горан Пандев

Конечно на својата официјална иснтернет страница Наполи каде што игра и нашиот репрезенаттивец Горан Пандев потврди дека Бенитез е нивниот нов тренер.

Оваа потврда стигна од тимот од Неапол кој на својата официјална страница објави дека е постигнат договор со Шпанецот и дека тој е новиот предводник на тимот.

Инаку, Пандев со Бенитез соработуваше и во  2010-та кога двајцата беа дел од Интер и кога го освоија ФИФА клупското првенство и Суперкупот на Италија.

најчитано сега