Катерина веќе нема да краде - скопската полиција ја однесе во Идризово

Скопската полиција во понеделникот ја лишеше од слобода 32 годишна скопјанка Катерина С, која се барала за издржување затворска казна во траење од седум месеци.

Скопјанката ќе лежи затввор поради сторено кривично дело “кражба”. Таа е спроведена во Затвор-Идризово.

04.06.2014 - 13:36
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега