ФОТО: Дрво за малку ќе убиеше две деца во Скопско

Избегната несреќа во која можеа да настрадаат две деца во населбата Нова Колонија во скопска Гази Баба, јавува 24 Вести.

Додека децата играле во дворот, дрвото паднало под налетот на силниот ветер.

Очевидци за телевизијата велат дека ова не е прв случај во кој старите дрвја ја загрозуваат безбедноста.

најчитано сега