Ја убил вработената во својата продавница па се самоубил

Во селото Гривац кај Крагуевац, денеска околлу 12 часот се случило страотно злосторство, јави ја српските медиуми.

Имено локален млекар и сопственик на објектот Р.М. во кој била сместена селската продавница ја убил својата работничка С.М., а потоа извршил самоубиство со ловечка пушка.

Според извори од крагуевачката полицијата млекарот со остар предмет и задал смртоносен удар на С.М. а потоа си пресудил со ловечка пушка.

Неофицијално млекарот и вработената била во љубовна врска.

09.05.2014 - 14:17
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега