Убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ во седмата изборна единица

ВМРО-ДПМНЕ оствари убедлива победа во седмата изборна единица која ја опфаќа Европа, на предвремените парламентарни избори.

Од 18.904 пријавени гласачи, своето право на глас го оствариле вкупно 8381 лица. Од нив, 4.500 гласале за ВМРО-ДПМНЕ, 2800 за ДУИ, 500 за СДСМ, 420 за БДП и 106 за додека ДПА.

27.04.2014 - 19:36
Фото: 
МИА

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега