Нови поволности од T-Mobile за своите припејд корисници

 

Со COOL и надополнувањето стана забава. Сега со секој надополнет ваучер добиваш бесплатно бонус минути, СМС пораки или интернет сообраќај.

Логирај се со твојот телефонски број и внеси го кодот што ќе го добиеш преку СМС порака, по што можеш да направиш твојот бонус избор во зависност од вредноста на ваучерот што си го надополнил. Бонусот можеш да го активираш и со повик на бесплатниот број 1463.

Внимавај, бонусот кој следува со секој надополнет ваучер можеш да го активираш во временски период од 7 дена од денот кога си ја надополнил твојата припејд сметка.

Колку поголем ваучер надополнуваш, толку е поголема вредноста на COOL бонусот

 

Викенд минутите можат да се искористат во првиот нареден викенд по активирањето. SMS и интернет може да се користат во период од 7 дена од активирањето. Викенд минутите и SMS вклучени во бонусот важат кон T-Mobile и T-Home. За неограничените SMS важи Политика за фер користење од 2 000 SMS, а за мобилниот интернет од 2 GB, но корисникот може да продолжи да сурфа без дополнителни трошоци, само со намалена брзина.

Повеќе детали можете да најдете на овој линк

12.12.2013 - 12:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега