Голема полициска акција во Скопје Велес и Штип - паднаа уште 6 члена на Франкфурт мафија

Голема полициска акција е во тек во повеќе градови низ Македонија а се апсат членови на Франкфурт мафијата, дознава Press24 од полициски извори. Според нашите информации, акцијата тече во Скопје Штип и Велес а станува збор за продолжение на „Диригент2“. Според првичните информации лицата се поврзани со перење пари и трговија со дрога. 
Од МВР потврдуваат ги потврдуваат информациите а повеќе детали најавуваат за подоцна

 

најчитано сега