Најпопуларната смеса на светот: Ги топи масните наслаги за само 7 дена

Половината или струкот, кај женското тело е дел кој многу тешко се оформува. Со оглед на фактот дека женското тело од најрана возраст претрпува радикални промени. Постои мислење дека со едноставно намалување на количината храна и редовни вежби се посигнуваат посакуваните резултати, но во праксата се покажало дека постојат одредени намирници кои ги уништуваат маснотиите. Потребно е само да се знае кои состојки имаат уништувачко дејство.

Ви претставуваме еден пијалок, кој е мешавина од лимонов сок и чиа семе, со чија помош се постигнуваат видливи резултати уште по првата недела.

Сокот од лимон е природен извор на витамин Це, богат со влакна, тој помага за на намалување на нивото на холестерол во крвта. Тој исто така помага за полесно исфрлање на токсините и бактериите од организмот. При тоа се користи како моќно средство за уништување на мастите.

Семето од чиа е богато со витамини, минерали, омега -3 масни киселини и протеини. Исто така богато со растителни влакна и антиоксиданси, тоа помага за горење на масните наслаги во организмот.

Овие две состојки се мешаат во 1 чаша вода и притоа се додава 1 лажица мед.  Добиената мешавина се блендира додека не се добие хомогена смеса.  Смесата се подготвува од вечер, наутро се пие на гладно срце.

Потребно:

  • 1 лажица семки од чиа
  • 1 лажица мед
  • 200мл.  вода
  • сок од 1 лимон
 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2019 - 10:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега