Воз се заби во куп камења во Битола

Вчера вечерта околу 23:40 часот во Битола, патнички воз на Македонски железници-Транспорт Скопје, кој сообраќал на релација Скопје-Битола, удрил во поставени камења помеѓу шините и контрашините. Возот бил оштетен, но, за среќа, нема повредени патници.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

06.10.2013 - 10:57

најчитано сега