Младо момче безмилосно претепано среде улица во Скопје

Вчера попладне околу 18:30 чaсот, неколку непознати лица претепале 18 годишно момче кое си се шетало на улицата „Антон Попов“ во Скопје.

Момчето било нападнато без никаква причина. Неколкумина насилници го нападнале и брутално го претепале удирајќќи го со тупаници и клоци во пределот на главата и телото.

Полицијата работи на расветлување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

05.10.2013 - 12:00

најчитано сега