Претепано 19 годишно момче во скопско Ченто

Група од пет до шест лица од Албанска националност, вечерва околу 19 часот претепале 19 годишно момче во скопско Ченто. Како што дознаа Press24 од полициски извори насилниците го нападнале со клои и боксови удирајќи го по главата и целото тело. 19 годишникот се здобил со полесни повреди. Полицијата излегла на терен и се превземаат мерки за пронаоѓање на насилниците

05.10.2013 - 00:07

најчитано сега