Дивите пазарџии протестираа за затварањето на дивиот пазар во Центар

 

Пазарџиите од дивиот пазар кој oпштина Центар го затвори минатата недела, денеска протестираа пред општинската зграда.  

- На овој простор, се продаваше се и сешто, од црви за ловење риба, износена облека, храна со сомнителен квалитет, машини. Можеше за евтини пари да се купи и  украдена стока, се наведува во соопштението од општината.

ФОТО: Нетпрес

најчитано сега